9 otázek pro Wanastowi Vjecy

Wanastowi Vjecy Dne 31. října léta páně 2006 se na zpravodajském serveru Idnes.cz uskutečnil historicky první chat s kapelou Wanastowi Vjecy. Jelikož jsem si otázky připravil den předem, dostalo si mi té výsady, že mi kluci na všechny odpověděli, a tak vám je předkládám do tohoto článku, coby takové malé "interview".

Ahoj Wanastovky! Kdy jste se rozhodli na album Torpédo zařadit vlasteneckou píseň "Kde je český král?" Před vydáním desky o ní nebyla ani zmínka :-)
WV: Ta písnička je totiž osmiminutová a těžko udělat jakoukoliv zkrácenou verzi. Robert

Plánujete jarní turné. Zazní na něm všechny písně z nového alba? Uslyšíme i nějaké pecky od Lucie? V minulosti Lucie hrála "Neděkujem - vypadněte". A co live DVD z Torpédo tour 2007? Z odpovědí na dotazy fanoušků na vašich oficiálních stránkách jsou cítit náznaky, ale zatím nic nepotvrzeno...
WV: 1. Tak to zatím nevíme. 2. Možná trošku jako vždy. 3. DVD a live album určitě ano. RK

Plánujete reedici starších alb? Např. "Divnoalbum?" je v současnosti sběratelský kus. A co nevydané věci, existuje něco víc než demo "Epidemie" (1988)?
WV: Ano máme to v plánu. Máme pár raritních vykopávek, to je fakt. RK

Nové album je "političtější" než kterékoli předchozí (když nebereme vpotaz debut). Jste znepokojeni polistapadovou politickou situací v ČR?
WV: Nejsme ani trochu politická kapela. Jinak jsem znepokojen politickou situací v celém minulém století. RK

Roberte, tvá sbírka kytar je jedna z největších u nás. Necháváš si kytary dovážet nebo prostě chodíš po obchodech a hledáš klenoty? A co "custom" modely, který z nich máš nejradši? Sbíráš i akustické kytary?
WV: Takze bohuzel mi i dnes nezbyva nic jineho nez psat bez diakritiky jako idiot. Omlouvam se Vam. Myslim, ze to neni sbirka, jen soubor pracovnich pomucek. Jak kdy. Custom modely z U.S.A. jsou jako ta predrazena prasata a ceske od Jana Vlasaka z firmy Vivian se jim hodne priblizuji. Akustiky jen trosku. RK

Obal alba Torpédo (2006) Chystáte se vydat zpěvník s akordama či tabulaturou? Lucie komplet má dodnes velký ohlas. A co biografie Wanastowích Vjecý?
WV: Ano, ano, ano, ale tenhle rok uz to nestihneme. Pracuje se na tom. RK

PBCh, plánoval jsi vydání druhého sólového alba, ale kvůli přípravě Torpéda z toho sešlo. Máš už materiál hotový nebo začneš až po turné?
WV: Ahoj Zime. P.B.CH. tu dneska neni. Co ja vim, tak solovka PB vyjde za rok. Robert

Mezi fanoušky je velká poptávka po oblečení s motivy Wanastovek. Ušijete nám něco? :)
WV: Ahoj Zime. Vsechno bude v dohledne dobe ve fanshopu W.V. na www.topjeans.cz Robert Kodym

Chystáte videoklip k některé písni z nového alba? A uveřejníte na svých oficiálních stránkách všechny doposud natočené klipy?
WV: Ahoj Zime. Videoklip chystame a to tak, ze velmi. To s temi klipy zavisi na rychlosti naseho admina. Mej se. Robert Kodym

Ačkoliv se jednalo o chat s Wanastovkama, dorazil "pouze" Robert Kodym a tímto mu děkuji za jeho ochotu. Redakce Idnes.cz nebyla schopna zajistit správné kódování, a tak první Robertovy odpovědi téměř nebyly k rozluštění. Škoda. Celý záznam chatu si můžete přečíst zde.

Autor: zim


Zpět k rubrice články | Zpět na hlavní stránku

© 2006 zimerMan

NAVRCHOLU.cz