Historie

Wanastowi Vjecy Skupina Wanastowi Vjecy se do podvědomí příznivců populární hudby zapsala v roce 1988 na festivalu Bystrické zvony písní Tak mi to teda nandey. Na svém kontě má doposud 6 studiových alb: Tak mi to teda nandey (1991); Lži, sex & prachy (1992); Divnoalbum (1993); Andělé (1996); 333 stříbrnejch stříkaček (1997) a zatím poslední album Hračky (2000). Skupina má za sebou řadu koncertních i televizních vystoupení. Do české populární hudby přináší melodický beat v netradičním složení skupiny. Choreografické ztvárnění a celkový jevištní projev spojený se spontánností a dravou vitalitou je zárukou originality. Muzikalita kolektivu i autorská odvaha kytaristy Roberta Kodyma je inspirována zkušennostmi P.B.Ch. Díky neobyčejnému smyslu pro stylovost, zvýraznění významu interpretovaného textu, zastřenému hlasu, jako i upřímnému tanečnímu projevu patří mezi nejosobitější skupiny naší populární hudby. Tleskalo jí festivalové publikum na Bratislavské lyře, jako i v zahraničí v Mongolsku, na interpopu v Maďarsku, na festivalu Zlatý Orfeus v Bulharsku i v italském Palermu.

Nynější členové

Robert Kodym - kytara, zpěv

Robert Kodym Své první muzikantské zkušenosti sbíral v kapelách Prášek, Omnibus či Bossanova. Patří k zakladatelům skupiny Lucie, v roce 1988 založil s P.B.Ch. kapelu Wanastowi Vjecy. Společně s P.B.Ch. připravil hudbu k dokumentárnímu filmu V. Kvasničky "Aby si lidi všimli". Hostoval na řadě desek českých interpretů, společně s Davidem Kollerem patří k hlavním skladatelům a textařům v kapele Lucie. Je zpěvákem všech písní skupiny Wanastowi Vjecy a autorem většiny z nich.
Hrál ve skupinách: Jesus, "Duo", Nová šlechta (Prášek).
S P.B.Ch. hrál ve skupinách: Pop-El Club, Paraple, Lucie (stále hraje), Omnibus, Bossanova.


P.B.Ch. (Petr Břetislav Chovanec) - baskytara

P.B.Ch. Po letech strávených převážně ve zkušebnách rozličných avantgardních skupin začal hrát v kapele Omnibus a Bossanova. Společně s Robertem Kodymem stál u zrodu Lucie a později i dua Wanastowi Vjecy.
Produkoval album Amulet zpěvačky Anny K., na nějž přispíval i autorsky a debut skupiny Cirkus Praha. V roce 1992 opustil skupinu Lucie, vydal své eponymní sólové album, aby se do kapely na podzim roku 1998 opět vrátil.
Hrál ve skupinách: SGS, Samson, Vanastový věci .
S Robertem Kodymem hrál ve skupinách: Pop-El Club, Paraple, Lucie (stále hraje), Omnibus, Bossanova.


Štěpán Smetáček
Radek Havlíček
Marek Kopecký
Tomáš Vartecký


Bývalí členové

Áda Vitáček
Ivan Polák

Autor: zimerMan


Zpět k rubrice články | Zpět na hlavní stránku

© 2001 zimerMan

NAVRCHOLU.cz